Suverehvid kohustuslikud 2024

Eeldatav lugemise aeg: 5 minutit

Suverehvid on kohustuslikud 2024. aastal alates 1. maist kuni 15. oktoobrini, kui tee- ja ilmastikuolud suverehvide kasutamist võimaldavad. Suverehvide kasutamine on lubatud 1. märtsist – 1. detsembrini, kui ilmastiku- ja teeolud seda võimaldavad. 1. mai kuni 15. oktoober on suverehvidega sõitmine kohustuslik ning naastrehvide kasutamine on keelatud. Lamellrehve võib kasutada aastaringselt, kuid suverehvid tagavad parema soojemates temperatuurides ja kuival teekattel.

Suverehvid kohustuslikud 2024
Suverehvid kohustuslikud 2024

Suverehvide nõuetekohane kasutamine on oluline nii liiklusohutuse kui ka keskkonna ning kütusekulu seisukohast olulised. Kvaliteetsete suverehvide valik on lai ning tooteuuendusi esitletakse igal aastal.

Suverehvide vahetuse optimaalne aeg on omaks võetud vastavalt seaduse poolt ette antud ajavahemikele, kuid tegelikult võivad täpsemad kuupäevad aastati varieeruda sõltuvalt ilmastikuoludest. Seaduse järgi on 2024. aastal suverehvid kohustuslikud 1. maist kuni 15. oktoobrini. Autoomanikud peaksid jälgima kevadisi ilmastikuolusid ning valima rehvide vahetuseks õige aja, tagamaks oma turvalisus ja järgides liiklusseadust.

Suverehvid kohustuslikud 2024. aastal Eestis

Eestis kehtivad suverehvide kasutamise kohta kindlad regulatsioonid, millest autojuhid peavad kinni pidama. See hõlmab nii kohustuslikke paigaldustähtaegu kui ka rehvide tehnilisi nõudeid. Suverehvid on kohustuslikud 2024. aastal 1. maist kuni 15. oktoobrini.

Regulatsioonid ja nõuded

Sõidukitel peab olema vastavalt seadusele sobivad suverehvid alates kevadest kuni sügiseni. Suverehvid on mõeldud kasutamiseks temperatuuridel üle +7 kraadi , kuna madalamatel temperatuuridel talverehvid töötavad paremini ja on turvalisemad. Kõik suverehvid peavad vastama Eesti liiklusohutuse standarditele ja olema märgistatud vastava EU nõuetele vastava märgistusega.

Suverehvid kohustuslikud 2024: Paigalduse tähtajad

Suverehvide kasutusaeg ja paigaldamise tähtajad on kindlaks määratud seaduses.

 • 15.10 – 30.04 on naastrehvidega sõitmine lubatud.
 • 01.12 – 01.03 on talverehvide (naastrehvid, lamellrehvid) kasutamine kohustuslik.
 • 01.03 – 30.11 on suverehvide kasutamine lubatud
 • 01.04.2024 – 15.10.2024 on naastrehvidega sõitmine keelatud, suverehvid on kohustuslikud.
 • Lamellrehvide kasutamine on lubatud aastaringselt.

Rehvide valik ja hooldus

Valides suverehve aastaks 2024, on oluline arvestada rehvide tehniliste näitajatega ning järgida nende hooldamise ja säilitamise parimaid tavasid, tagamaks sõidukile maksimaalset turvalisust ja efektiivsust.

Parimad suverehvid 2024

Aastal 2024 on turul mitmeid kõrgelt hinnatud suverehve, mis kuuluvad peamiselt A ja B rehvikategooriasse. Need kategooriad peegeldavad rehvide haardumist märjal teel ning kütusesäästlikkust. Järgnevalt on esitatud nimekiri suverehvidest, millele on omistatud kõrgeid hinnanguid tehniliste näitajate alusel:

 • Goodyear: Optimeeritud haarduvus ja kõrge kütusesäästlikkus.
 • Bridgestone: Tasakaalustatud sooritus märjal ja kuival teel.
 • Pirelli: Erakordsed pidurdusomadused märjal pinnasel.
 • Dunlop: Hea vastupidavus ja sooritusvõime.
 • Continental: Stabiilsus ja pikk eluiga.
 • Hankook: Tasakaalustatud omadused erinevates sõiduoludes.
 • Nokian: Hea sooritusvõime põhjamaistes tingimustes.
 • Michelin: Efektiivsus ja kõrge haarduvus.

Selleks, et saada suverehvid soodsamalt, tuleks need soetada enne suverehvide kasutamise hooaja algust. Suverehvide kasutamine on 2024. aastal lubatud alates 1. märtsist ja suverehvid on kohustuslikud alates 1. maist. Suverehvide kasutamise algus võib sõltuda ka ilmastikuoludest.

Rehvide hooldamine ja säilitamine

Rehvide õige hooldamine pikendab nende eluiga ja säilitab sõiduohutuse. Järgida tuleks alljärgnevaid hooldus- ja säilitamisnõudeid:

 • Rehvirõhk: Kontrollige regulaarselt rehvirõhku, et tagada ühtlane kulumine ja optimeerida kütusekulu.
 • Visuaalne kontroll: Enne sõitmist kontrollige rehve võimalike vigastuste, nagu lõhed või esemete läbitorked, suhtes.
 • Mustri sügavus: Kontrollige rehvimustri sügavust, et see vastaks nõuetele.
 • Hoiustamine: Kui rehve ei kasutata, säilitage neid kuivas, jahedas ja UV-kiirguse eest kaitstud keskkonnas, et vältida nende enneaegset vananemist.

Naastrehvid

Naastrehvid on oluliseks osaks talviste sõidutingimuste ohutuse tagamisel, pakkudes paremat haarduvust jäätunud või lumistel teedel. Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude korral 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvid on kohustuslikud 2024. aastal alates 1. maist.

Talv, Suverehvid kohustuslikud 2024
Talv, Suverehvid kohustuslikud 2024

Millal võib talverehvid alla panna?

Eestis on naastrehvide kasutamine lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Täiendavalt võib naastrehve kasutada alates 1. oktoobrist kuni 30. aprillini, kui ilm ja teeolud seda nõuavad.

Naastrehvide kasutamine Euroopas

Erinevates Euroopa riikides võivad naastrehvide kasutamise suhtes kehtida oma regulatsioonid, seega tuleks rahvusvaheliste sõitude puhul tutvuda sihtriigi nõuetega.

Suverehvid kohustuslikud 2024: Korduma Kippuvad Küsimused

Eestis on sõidukijuhtidel kohustus järgida seadusega määratud nõudeid rehvide kasutamisel, mis tagavad ohutuse vastavalt ilmastikutingimustele.

Mis kuupäevadest alates on Eestis talverehvide kasutamine kohustuslik?

Talverehvide kasutamine on Eestis kohustuslik alates 15. novembrist kuni 31. märtsini.

Millal on viimane tähtaeg suverehvid talverehvide vastu vahetada?

Viimane tähtaeg suverehvid talverehvide vastu vahetada on 31. märts, kuid soovitatav on jälgida ilmastikutingimusi ja vajadusel vahetada rehvid varem.

Millal vahetada suverehvid talverehvide vastu 2024?

Rehvid tuleks vahetada hiljemalt 2024. aasta 31. märtsiks, kuid olenevalt ilmastikuoludest võib rehvivahetust teostada ka varasemalt.

Millal võib suverehvid alla panna 2024. aastal?

Suverehvid võib alla panna alates 1. märtrist 2024, kui sõidutingimused on selleks sobivad ja ilm seda võimaldab.

Millal peab suverehvid alla panema 2024?

Suverehvide kasutamine muutub kohustuslikuks alates 1. maist kuni 15. oktoobrini 2024, kui sõidutingimused on selleks sobivad.

Millal on suverehvid kohustuslikud 2024. aastal?

Suverehve on kohustuslik kasutada alates 1. maist kuni 15. oktoobrini, kui teeolud on sobilikud. Suverehve võib kasutada 1. märtsist kuni 1. detsembrini kui tee- ja ilmastikuolud seda võimaldavad.