Millal on Halloween 2023?

Halloween 2023

Halloween 2023 toimub  31.oktoobril 2023. aastal, mis on oktoobri viimane teisipäev.

Halloween on väga paljude jaoks üks aasta oodatumaid pühi – päev, mis toob kaasa kostüümid, hirmutavad dekoratsioonid, maiustused ja pidutsemise.

Millal on halloween

Millal on Halloween?

Halloween toimub igal aastal 31. oktoobril. Tegemist on rahvusvaheliselt tuntud päevaga, mis tähistab hooaja vahetust ning pimedate ja hirmutavate jõudude ärkamist.

Miks tähistatakse Halloweeni?

Halloweeni juured ulatuvad tagasi Keldi püha Samhain tähistamise juurde. Samhain tähistas suve lõppu ja talve algust. Usuti, et sellel päeval on surnud ja elavate maailma vahelised piirid hägusad, võimaldades vaimudel maa peale naasta. Inimesed riietusid hirmutavalt, et peletada kurje vaimusid ja kaitsta end nende eest.

Halloweeni tähistamine muutus ja levis erinevatesse kultuuridesse. Sellest sai rõõmsameelne püha erinevate tegevustega igale eale. Lapsed käivad ukselt-uksele, küsides komme („komm või pomm“, “trikk või maius”, „Trick-or-treat“). Täiskasvanud korraldavad kostüümipidusid ja loovad hirmutavaid dekoratsioone.

Halloweeni kombed

Halloweeniga kaasnevad mitmed põnevad kombed, mis muudavad päeva veelgi haaravamaks. Alljärgnevalt on toodud mõned kõige levinumad Halloweeni kombed:

  1. Trikk või maius (komm või pomm, Trick-or-treat): Lapsed käivad kostümeerituna ukselt-uksele, küsides „komm või pomm“, mille peale saavad lapsed maiustusi. See on võimalus nii lastel kui ka võõrustajatel lõbusalt aega veeta.
  2. Halloweeni kaunistused: Kõrvitsad, nõiad, skeletid ja kummitused – kodud muutuvad põnevateks õuduspaikadeks, kui neid kaunistavad halloweenilikud dekoratsioonid.
  3. Kostüümipidu: Kostüümide valimine on üks Halloweeni kõige lõbusamaid osi. Inimesed loovad ja kannavad kostüüme, mis ulatuvad kummitustest ja õudusfilmitegelastest kuni lemmiktegelasteni.
  4. Õudusfilmide maraton: Paljud inimesed tähistavad Halloweeni õudusfilmide maratoniga, mille jooksul vaadatakse hirmutavaid filme ja sarju, mis loovad õige atmosfääri.

Halloween Eestis

Halloween on aja jooksul leidnud tee ka Eestisse. Kuigi see pole traditsiooniline Eesti püha, on Halloween Eestis kiirelt populaarsust kogunud. Eestis tähistatakse Halloweeni tavaliselt koolides ja lasteaedades, kus lapsed võtavad osa kostüümipidudest ning saavad maiustusi. Kauplused ja restoranid võtavad Halloweeni perioodi tõsiselt, pakkudes temaatilisi halloweeni toite ja jooke.

Halloweeni kaunistused

Halloweeni kaunistused mängivad suurt rolli Halloweeni õhustiku loomisel. Populaarsed kaunistused hõlmavad kõrvitsalaternaid, ämblikuvõrke, plastikust ämblikke ja hulgaliselt muid hirmutavaid detaile. Kodu ja aed muutuvad halloweenilikuks õudusunenäoks, mis tervitab külalisi.

Halloweeni lõhn

Halloweenil on oma unikaalne lõhn. Kõrvits, kaneel, vanilje ja küünlalõhnad täidavad õhku, luues õige meeleolu. Need aroomid meenutavad inimestele sügise saabumist ja sooja kodutunde tekkimist.

Halloweeni kostüümid

Kostüümide valimine on üks lõbusamaid Halloweeni traditsioone. Inimesed naudivad võimalust riietuda oma lemmiktegelasteks või hirmutavateks olenditeks. Halloweeni kostüümid võivad olla käsitsi valmistatud või poest ostetud ning need võimaldavad inimestel väljendada oma loovust ja isiksust.

Kokkuvõttes saab öelda, et Halloween toob kaasa rõõmu, pidustused ja võimaluse end hirmutavalt kostümeerida. Hoolimata sellest, kas olete noor või vana, pakub Halloween alati midagi erilist ja unikaalset – aeg, mil reaalsus põimub fantaasiaga. Võtke aega, et tähistada ja nautida seda ainulaadset püha koos sõprade ja perega.