Mida teha Tallinnas?

Eeldatav lugemise aeg: 11 minutit

Tallinn on Eesti pealinn ja turistide seas populaarne sihtkoht, täis ajalugu, kultuuri ja kaasaegseid atraktsioone. Kuid mida teha Tallinnas? Tallinnas on mitmeid võimalusi, mida teha ja mida külastajad saavad nautida, alates ajalooliste vaatamisväärsuste külastamisest kuni kaasaegsete meelelahutuskohtade külastamiseni. Järgevast artiklist leiate ülevaate Tallinna parimatest vaatamisväärsustest ja tegevustest.

Mida teha Tallinnas
Mida teha Tallinnas

Tallinna ajalugu ja arhitektuur on üks peamisi atraktsioone, mida turistid saavad nautida. Tallinna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ja siin on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi nagu Toompea loss, Aleksander Nevski katedraal ja Raekoja plats. Lisaks vanalinnale on Tallinnas ka kaasaegseid arhitektuurimeistriteoseid, nagu Lennusadam ja Kumu kunstimuuseum.

Tallinna vaatamisväärsused ei piirdu ainult ajalooliste vaatamisväärsustega, vaid siin on ka palju muid huvitavaid kohti, mida külastada. Näiteks võib külastaja nautida mereäärset jalutuskäiku Kruiisiterminali promenaadil, külastada loomaaeda või nautida vaadet linnale Tallinna Teletorni vaateplatvormilt. Lisaks on Tallinnas ka palju sündmusi ja festivale, mis pakuvad külastajatele meelelahutust.

Põhilised märksõnad

  • Tallinn on Eesti pealinn ja populaarne turismisihtkoht täis ajalugu, kultuuri ja kaasaegseid atraktsioone.
  • Tallinna ajalugu ja arhitektuur on üks peamisi atraktsioone, mida turistid saavad nautida.
  • Tallinna vaatamisväärsused ei piirdu ainult ajalooliste vaatamisväärsustega, vaid siin on ka palju muid huvitavaid kohti, mida külastada.

Mida teha Tallinnas: Tallinna ajalugu ja arhitektuur

Vanalinn

Tallinna vanalinn on üks paremini säilinud keskaegseid linnu Euroopas. Vanalinna arhitektuur on inspireeritud Saksa, Taani, Rootsi ja Vene ehitustraditsioonidest. Vanalinnas asub ka Toompea loss, mis on üks vanimaid hooneid Tallinnas. Toompea loss on olnud nii Läänemere piirkonna kui ka Eesti ajaloo oluline osa. Raekoja plats on ka üks vanalinnas asuvatest olulistest paikadest.

Telliskivi Loomelinnak

Telliskivi loomelinnak on üks Tallinna kõige populaarsemaid piirkondi. See asub endises tööstuspiirkonnas, kus asusid kunagi tehased ja laod. Nüüd on see piirkond täis kauplusi, restorane ja kohvikuid. Loomelinnaku arhitektuur on inspireeritud tööstuslikust stiilist.

Rotermanni Kvartal

Rotermanni kvartal on kaasaegne linnapiirkond, mis on ehitatud ajaloolise tööstuspiirkonna alale. Kvartal koosneb kahest osast: ajaloolisest Rotermanni piirkonnast ja uuest osast, mis on ehitatud viimastel aastatel. Kvartali arhitektuur on kaasaegne, kuid see on hästi integreeritud vanade hoonetega.

Kalamaja

Kalamaja on üks Tallinna kõige populaarsemaid piirkondi. See asub vanalinnast lühikese jalutuskäigu kaugusel. Kalamaja arhitektuur on mitmekesine ja hõlmab nii puit- kui ka kiviehitisi. Kalamaja on tuntud oma trendikate kohvikute ja restoranide poolest.

Tallinna arhitektuur ja ajalugu on tihedalt seotud. Tallinn on üks paremini säilinud keskaegseid linnu Euroopas ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Tallinna vanalinn on täis ajaloolisi hooneid ja vaatamisväärsusi, nagu Toompea loss ja Raekoja plats. Lisaks vanalinnale on Tallinnas kaasaegseid linnapiirkondi, nagu Telliskivi loomelinnak ja Rotermanni kvartal. Kalamaja on üks populaarsemaid piirkondi, mis on tuntud oma trendikate kohvikute ja restoranide poolest.

Mida teha Tallinnas: Tallinna vaatamisväärsused

Mida teha Tallinnas
Mida teha Tallinnas

Tallinn on täis põnevaid vaatamisväärsusi, mis pakuvad midagi igale külastajale. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv vanalinn on kindlasti üks kohustuslikest peatuspaikadest. Kitsad munakivisillutisega tänavad, sajanditevanune arhitektuur ja linnamüür on vaid mõned näited sellest, mida vanalinn pakub.

Muuseumid ja näitused

Tallinn pakub hulgaliselt põnevaid muuseume, mis sobivad igale maitsele. Näiteks võib külastada Eesti Ajaloomuuseumi, mis asub Toompeal, või Niguliste muuseum-kontsertsaali, mis on tuntud oma keskaegse kunsti kogu poolest. Kunstisõpradele on kindlasti huvipakkuvad ka Kumu kunstimuuseum ja Eesti Kunstimuuseum.

Kontserdid ja teatrietendused

Tallinna kultuurielu on mitmekesine ja põnev. Kontserdi- ja teatrietenduste valik on lai ning sobib igale maitsele. Tuntud kontserdipaikade hulka kuuluvad Nordea Kontserdimaja ja Alexela Kontserdimaja. Teatrietendusi saab nautida näiteks Eesti Draamateatris, Vanemuises või Ugala teatris.

Pargid ja loodus

Kadrioru park on üks Tallinna kaunimaid paiku, kus saab nautida nii loodust kui ka kunsti. Park on koduks Kadrioru lossile ja paljudele muuseumidele, sealhulgas Kumu kunstimuuseumile ja Mikkeli muuseumile. Lisaks Kadrioru pargile on Tallinnas ka palju teisi rohelisi oaase, nagu näiteks Pirita promenaad ja Rocca al Mare pargid.

Vaateplatvormid

Tallinna Teletorn on üks kõrgemaid hooneid Eestis ning pakub suurepärast vaadet linnale. Lisaks teletornile on Tallinnas ka teisi vaateplatvorme, nagu näiteks Toompea vaateplatvorm ja Stenbocki maja katus. Need on vaid mõned näited sellest, mida Tallinn vaatamisväärsuste poolest pakub.

Mida teha Tallinnas: vaba aja veetmine

Tallinn on täis võimalusi vaba aja veetmiseks. Siin on midagi igale maitsele – alates lõõgastavast spaast kuni aktiivse puhkuseni. Samuti on Tallinn tuntud oma käsitöö ja disaini poolest ning siin on võimalik nautida ka kruiisidest tingitud meelelahutust.

Mida teha Tallinnas: Spaa ja lõõgastus

Kui soovite lõõgastuda ja nautida spaateenuseid, siis Tallinnas on palju võimalusi. Üks populaarsemaid kohti on Tallink Spa & Conference Hotel, kus on saunad, basseinid, massaažid ja muud lõõgastusvõimalused. Teine hea valik on Alexela Spa & Gym, kus on võimalik nautida erinevaid spaateenuseid ning treenida ka spordisaalis.

Mida teha Tallinnas: Aktiivne puhkus

Kui soovite aktiivset puhkust, siis Tallinnas on palju võimalusi. Üks populaarsemaid kohti on Pirita rand, kus on võimalik nautida mereäärset jalutuskäiku, ujuda ja päikest võtta. Lisaks on Pirita jões võimalik teha ka kanuusõitu. Teine hea valik on Kadrioru park, kus on võimalik joosta, jalgrattaga sõita või rulluisutada.

Käsitöö ja disain

Tallinn on tuntud oma käsitöö ja disaini poolest ning siin on võimalik nautida erinevaid käsitöö- ja disainiturge ning -messisid. Üks populaarsemaid kohti on Balti Jaama Turg, kus on võimalik osta käsitööd, disaini, toitu ja muud. Teine hea valik on Telliskivi Loomelinnak, kus on võimalik külastada erinevaid disainipoodide, galeriide ja restoranide.

Kruiisid

Tallinna kruiisiterminali promenaad on populaarne koht, kus saab nautida mereäärset jalutuskäiku ja vaadata merele suunduvaid kruiisilaevu. Lisaks on võimalik ka ise merele minna ja nautida erinevaid kruiisipakette. Üks populaarsemaid valikuid on Tallink Silja Line kruiisid, mis pakuvad erinevaid kruiisipakette ja meelelahutust.

Mida teha Tallinnas: söögi- ja joogikohad

Tallinn on täis erinevaid söögi- ja joogikohti, kus võib leida midagi igale maitsele. Olgu selleks siis kohvik, restoran või baar, Tallinnas on palju erinevaid võimalusi, kus nautida head toitu ja jooki. Siin on mõned soovitused, kus tasub kindlasti külastada.

Restoranid

Tallinnas on palju erinevaid restorane, kus pakutakse erinevaid toite ja menüüsid. Restoranide hinnad varieeruvad ning sõltuvad paljuski restorani asukohast ja menüüst. Mõned soovitused restoranide külastamiseks:

  • Olde Hansa – keskaegne restoran, kus pakutakse autentset keskaegset toitu ning elavat muusikat.
  • Rataskaevu 16 – hubane restoran vanalinnas, kus menüü koosneb hooajalistest kohalikest toiduainetest.
  • NOA – mereäärne restoran, kus pakutakse kaasaegset Eesti kööki ning imelist merevaadet.

Tallinna kaardi omanikele on paljud restoranid pakkunud erinevaid soodustusi, seega tasub kindlasti uurida, millised restoranid kaardi omanikele soodustusi pakuvad.

Kohvikud

Tallinn on täis erinevaid kohvikuid, kus saab nautida head kohvi ja maitsvat kooki. Kohvikud on tavaliselt avatud hommikust õhtuni ning pakuvad ka erinevaid lõunapakkumisi. Mõned soovitused kohvikute külastamiseks:

  • Kohvik Moon – hubane kohvik vanalinnas, kus pakutakse maitsvaid hommikusööke ja lõunapakkumisi.
  • Kohvik Sesoon – kohvik, kus menüü koosneb hooajalistest kohalikest toiduainetest ning kus saab nautida kaunist vaadet vanalinnale.
  • Kohvik Must Puudel – boheemlaslik kohvik Telliskivi loomelinnakus, kus pakutakse maitsvaid kooke ja kohvi ning kus on ka väike raamatupood.

Kohvikud on tavaliselt taskukohasemad kui restoranid ning seega sobivad hästi ka neile, kes soovivad säästa raha.

Mida teha Tallinna ümbruses

Tallinna ümbrus pakub mitmeid tegevusi. Tallinna ümbrus pakub külastajatele mitmeid huvitavaid vaatamisväärsusi ja tegevusi. Siin on mõned soovitused, mida külastajad võiksid proovida.

Mida teha Tallinnas, Pirital

Pirita on mereäärne piirkond, mis on tuntud oma kauni ranna ja Pirita kloostri poolest. Klooster on ehitatud 15. sajandil ning on üks Tallinna vanemaid hooneid. Külastajad saavad nautida kaunist merevaadet, jalutada rannas ja võtta osa erinevatest veespordi tegevustest.

Mida teha Tallinnas, Nõmmel

Nõmme on roheline ja vaikne linnaosa, mis on tuntud oma ilusate parkide ja metsade poolest. Siin saavad külastajad nautida matkamist, jalutuskäike ja piknikke looduses. Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on Nõmme turg, kus müüakse kohalikke toiduaineid ja käsitööd.

Mida teha Tallinnas, Rocca al Mares

Rocca al Mare on mereäärne piirkond, kus asub ka Eesti suurim kaubanduskeskus. Siin saavad külastajad nautida merevaadet, jalutada rannas ja külastada erinevaid muuseume. Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on Eesti Vabaõhumuuseum, kus saab tutvuda traditsioonilise Eesti elu- ja töökultuuriga.

Iglupark

Iglupark on ainulaadne atraktsioon, kus külastajad saavad nautida talvist lõbu aastaringselt. Siin saavad külastajad ehitada lumelossi, sõita kelguga ja nautida soojendavat jooki. Iglupark on suurepärane koht peredele ja sõpradele, kes soovivad nautida talvist lõbu.

Proto Avastustehas

Proto Avastustehas on interaktiivne muuseum, kus saab tutvuda teaduse ja tehnoloogia erinevate valdkondadega. Siin saavad külastajad osaleda erinevates eksperimentides, vaadata interaktiivseid näitusi ja nautida teaduslikke etendusi. Proto Avastustehas on suurepärane koht nii lastele kui ka täiskasvanutele, kes soovivad õppida midagi uut ja huvitavat.

Tallinna ühistransport

Tallinna ühistransport on hästi korraldatud ja hõlmab laia valikut transpordiliike, sealhulgas busse, tramme, trolle ja laevu. Ühistranspordi kasutamine on taskukohane ja mugav viis linna avastamiseks.

Bussid on kõige levinum transpordiliik Tallinnas. Bussiliinide võrgustik hõlmab kogu linna ja selle lähiümbrust ning bussid sõidavad regulaarselt. Sõiduplaanid on saadaval Tallinna Transpordiameti kodulehel. Ühiskaart on soodne ja mugav viis bussisõitude eest tasumiseks.

Trammid on samuti populaarne transpordiliik Tallinnas. Trammiliinide võrgustik hõlmab linna keskosa ja mõningaid äärelinnu ning trammid sõidavad regulaarselt. Sõiduplaanid on saadaval Tallinna Transpordiameti kodulehel. Ühiskaart on soodne ja mugav viis trammisõitude eest tasumiseks.

Trollid on veel üks transpordiliik Tallinnas. Trolliliinide võrgustik on piiratud, kuid trolle kasutatakse tavaliselt liinidel, kus on suur nõudlus. Sõiduplaanid on saadaval Tallinna Transpordiameti kodulehel. Ühiskaart on soodne ja mugav viis trollisõitude eest tasumiseks.

Laevad on suurepärane võimalus külastada Tallinna lähedal asuvaid saari nagu Aegna ja Naissaar. Laevad väljuvad regulaarselt ja sõiduplaanid on saadaval Tallinna Transpordiameti kodulehel. Ühiskaart ei kehti laevadele ja piletid tuleb osta eraldi.

Ühiskaart on soodne ja mugav viis Tallinna ühistranspordi kasutamiseks. Ühiskaardi olemasolu korral on võimalik sõita busside, trammide ja trollidega piiramatu arv kordi. Ühiskaardi ostmiseks tuleb esitada taotlus Tallinna Transpordiameti kodulehel. Ühiskaardi olemasolu saab kontrollida veebiaadressil https://tallinn.pilet.ee.

Tallinna ühistranspordi piletiinfo kohta saab täpsemat teavet Tallinna Transpordiameti kodulehelt. Tasuta ühistransport on saadaval Tallinna elanikele, õpilastele ja vanematele inimestele vastavalt tingimustele.

Mida teha Tallinnas: korduma kippuvad küsimused

Millised on kõige huvitavamad üritused Tallinnas 2023. aastal?

Tallinnas toimub palju huvitavaid üritusi 2023. aastal. Näiteks toimub Tallinna vanalinnas suur jõuluturg 2023, kus on võimalik nautida jõulutunnelit, jõululaata, kontserte ja palju muud. Lisaks saavad külastajad nautida erinevaid festivalid, nagu Tallinna merepäevad ja Tallinna vanalinna päevad. Külastajad saavad leida täieliku ürituste kalendri Tallinna turismiportaalist.

Kus saab kuulata tasuta kontserte Tallinnas?

Tallinnas toimub palju tasuta kontserte, mis toimuvad sageli avalikel vabaõhualadel. Mõned populaarsemad kohad, kus saab nautida tasuta kontserte, on Vabaduse väljak ja Raekoja plats. Külastajad saavad leida täieliku kontsertide kalendri Tallinna turismiportaalist.

Millised on tulevased üritused Tallinnas?

Tallinnas toimub pidevalt erinevaid üritusi, nagu näitused, kontserdid, festivalid ja muud üritused. Külastajad saavad leida täieliku ürituste kalendri Tallinna turismiportaalist.

Millised on kõige populaarsemad peokohad Tallinnas?

Tallinnas on palju populaarseid peokohti, nagu ööklubid, baarid ja restoranid. Mõned populaarsemad kohad on Hollywood, Venus. Külastajad saavad nautida ka suurepärast õhkkonda Telliskivi loomelinnakus ja vanalinnas.

Milliseid tasuta üritusi toimub Tallinnas?

Tallinnas toimub palju tasuta üritusi, nagu näitused, kontserdid, festivalid ja muud üritused. Paljud neist toimuvad avalikel vabaõhualadel. Külastajad saavad nautida ka tasuta ekskursioone vanalinnas ja teistes piirkondades. Tallinna turismiportaalilt saab leida täieliku ürituste kalendri.

Millised on põnevad kohad, mida külastada Tallinnas?

Tallinn pakub palju põnevaid kohti, mida külastada. Mõned populaarsemad vaatamisväärsused on Toompea loss, vanalinn, Kadrioru park ja Lennusadam. Lisaks on Telliskivi loomelinnak suurepärane koht, kus näha veidi teistsugust linnapilti.

Kui soovin külastada muud kohta peale Tallinna, siis mis oleks hea linn?

Alati võib külastada Tartut. Aga mida teha Tartus? Tartus võib külastada erinevaid muuseume ja kontserte. Tartus on