Kolmekuningapäev 2024

Kolmekuningapäev on oluline Eesti rahvakalendris ja kristlikes traditsioonides. See tähistab päeva, mil kolm tarka ehk kuningat Hommikumaalt tulid vastsündinud Jeesuslast kummardama. Kolmekuningapäev langeb 6. jaanuarile ning kirikukalendris nimetatakse seda päeva ka ilmumispühaks või epifaaniaks. Kolmekuningapäev 2024. aastal toimub 6. jaanuaril 2024, mis on laupäev.

Eesti rahvakalendris tähistab Kolmekuningapäev jõuluaja lõppu, olles ühtlasi jõuluaja viimane püha. Sel päeval järgiti mitmeid kombeid nagu õlgede tuppa toomine, pühadeaegsete toitude söömine ning muude jõulutraditsioonide täitmine. Kuigi Kolmekuningapäev peegeldab kiriklikku tausta, on sellel päeval omanäolised Eesti rahvakalendri tähistamise viisid.

Kolmekuningapäev 2024
Kolmekuningapäev 2024

Sellest hoolimata on Kolmekuningapäev olulisel kohal ka Germaani rahvakultuuris, kus see tähistab päikese- ja kuukalendri ühitamisest tulenevat 12-päevast aastavahetust. Tänapäeval tähistatakse Kolmekuningapäeva erinevates Euroopa maades erineval moel – levinumad kombed on kuningate rongkäigud ja kuningatele austusavalduse esitamine. Ka Kolmekuningapäev 2024. aastal hõlmab mitmes riigis neid traditsioonilisi tegevusi.

Kolmekuningapäev: Pühade ajalugu

Kolmekuningapäev 2024
Kolmekuningapäev 2024

Kristlikud juured

Kolmekuningapäev on kirikukalendris tähistatud 6. jaanuaril ning see päev tähistab päeva, kui kolm Hommikumaa tarka ehk kuningat külastasid Jeesuslast. See on üks vanemaid kristlikke pühi, mille ajalugu ulatub kaugemale kui jõulud.

Kolmekuningapäev 2024: Traditsioonid ja tavad

Eesti rahvakalendris tähistab Kolmekuningapäev jõuluaja lõppu. Sel päeval viiakse välja jõulukuused ning täidetakse muid jõulukombeid. Samuti on kombeks jõuluaja toitude söömine.

Eesti rahvakalendri järgi on kolmekuningapäev jõuluaja viimane püha ning tähistab selle perioodi lõppu ja uue aastaringi algust. Eestis austatakse kolmekuningapäeval nii kristlikke kui ka rahvapäraseid traditsioone, kombineerides neid ainulaadsete kommetega, mis peegeldavad Eesti kultuuri rikkust ja mitmekülgsust.

Tänapäeva Tähistamised

Kolmekuningapäev 2024. aasta kalendris

Kolmekuningapäev, tuntud ka kui Jeesuse Kristuse ilmumise päev, on kuulub riiklikud tähtpäevad 2024. aastal hulka. Kolmekuningapäev toimub igal aastal 6. jaanuaril. Kolmekuningapäev tähistab nii jõuluaja lõppu kui ka päeva, mil kolm tarka (kuningat) tulid vastsündinud Jeesuslast vaatama. Eesti rahvakalendris on kolmekuningapäeva nimetatud ka “uuteks jõuludeks” või “kolmandateks jõuludeks”.

Kolmekuningapäev 2024: Kombed Eestis

Eesti rahvakommete kohaselt on Kolmekuningapäeval mitmeid traditsioone ja tegevusi. Mõned neist hõlmavad järgmist:

  • Õlgade toomine tuppa
  • Pühade toitude söömine
  • Jõulukommete täitmine

Eestis on kolmekuningapäev oluline tähtpäev, mis kuulub ka riiklike tähtpäevade hulka. Arvatakse, et tänapäeval on kolmekuningapäev tähtsus vähenenud võrreldes varasema ajaga. Kuid sellest hoolimata jätkavad eestlased kolmekuningapäeva traditsioonide tähistamist ja hoiavad neid elus.

KKK

Kas kolmekuningapäev on lühendatud tööpäev?

Kolmekuningapäev ei kuulu lühendatud tööpäevad 2024 hulka.

Mida tähistab kolmekuningapäev?

Kolmekuningapäev tähistab peamiselt kolme kuninga kohtumist Jeesuslapsega. Tänapäeval tähistab see jõuluperioodi lõppu.

Mis on kolmekuningapäevale järgnev riiklik tähtpäev 2024. aastal?

2024. aastal on kolmekuningapäevale järgnev riiklik tähtpäev eesti kirjanduse päev 2024, mis kuulub ühtlasi ka lipupäevad 2024 hulka.

Kust leida infot 2024. aasta riiklike tähtpäevade kohta?

Vastan.ee Kalender 2024 sisaldab kõiki 2024. aasta riiklike tähtpäevi.