Emadepäev 2024

Eeldatav lugemise aeg: 5 minutit

12. mail toimub emadepäev 2024. aastal, mis on pühendatud emade austamisele ning tänu avaldamisele nende panuse eest laste kasvatamisel. Eestis tähistatakse emadepäeva mais, traditsiooniliselt mai teisel pühapäeval. Aastal 2024 langeb see 12. maile, olles eriline päev, kus pered tulevad kokku, et veeta aega oma emade ja vanaemade seltsis, tunnustades nende armastust, hoolitsust ja pingutusi.

Emadepäeva tähistamine ulatub tagasi iidsetesse traditsioonidesse, kuid kaasaegse vormi on see saanud 20. sajandi alguses. Tänapäeval on see päev saanud oluliseks osaks perekondlike sündmuste tähistamisel, mil erinevad põlvkonnad jagavad emotsioone ja mälestusi.

Emadepäev 2024
Emadepäev 2024

Emadepäeval on tavaks pidada emasid meeles erinevate kingitustega, korraldada pidulikke lõunasööke või üllatada neid eriliste ettevõtmistega. Paljud organisatsioonid ja kogukonnad korraldavad mitmesuguseid üritusi ja aktiivseid tegevusi, et tunnustada emasid ja nende rolli ühiskonnas.

Emadepäev on riiklik tähtpäev Eestis. Emadepäev koos teiste perekesksete tähtpäevadega kuulub Eestis lipupäevade hulka 2024. aastal.

Emadepäev 2024 Eestis

Emadepäev on Eestis armastatud tähtpäev, mida täheldatakse mai teisel pühapäeval. 2024. aastal tähistame emadepäeva 12. mail. 2024. See on päev, mil avaldatakse austust emadele..

Pühade ajalugu ja tähtsus Eestis

Emadepäev sai alguse Ameerika Ühendriikides 20. sajandi alguses ja jõudis Eestisse 1922. aastal, mil Naiste Karskusliit korraldas esimese naistepäeva koosviibimise. Üle-eestilisena tähistati emadepäeva esimest korda 3. juunil 1923. Sellest ajast alates on päev olnud oluline selle poolest, et tähtsustada emade rolli ühiskonnas ja peredes. Tänapäeval on emadepäev Eestis ka riiklik tähtpäev, mis annab võimaluse perekondadel koos aega veeta ja tähistada. 2024. toimub emadepäev 12. mail.

Emadepäeva tähistamine

Emadepäeva tähistamine Eestis hõlmab erinevaid traditsioone ja kombeid. Selle päeva tähistamise viisid on küll erinevad, kuid sagedasti toovad lapsed emadele kingituseks lilli ning tehakse kaarte, mis väljendavad tänulikkust ja armastust. Koos veedetakse kvaliteetaega, käiakse külas või nauditakse pidulikku söömaaega. Lisaks korraldatakse kontserte ja üritusi, kus emasid ja vanaemasid austatakse nende panuse eest laste kasvatamisel ja perede hoidmisel. Emadepäev raames korraldatakse mitmeid üritusi ka 2024. aastal.

Emadepäeva tähendus pole pelgalt kingitustes. See on sügavalt seotud perekondlike väärtuste ja tunnustusega, mida emad oma igapäevase töö ja hoolitsuse eest väärivad.

Emadepäev 2024: Kingitused

Emadepäeva kingitused: Kaart
Emadepäeva kingitused: Kaart

Emadepäev 2024 toob kaasa palju võimalusi näidata tänu ja armastust. Eriti hinnatud on isikupärased kingitused, mis peegeldavad ema unikaalsust ja pere tänulikkust.

Emadepäeva luuletus

Kingiidee, mis kunagi ei vanane, on emale pühendatud emadepäeva luuletus. Luulevorm võimaldab väljendada tundeid ja mõtteid, mis võivad muidu jääda ütlemata. Emadepäeva puhul võib luuletuse kirjutada kaardi sisse või lugeda ette ühise perekoosviibimise ajal.

Emadepäeva kaart

Isikupärane kaart on veel üks südamlik viis tänada ema kõige eest, mida ta on aastate jooksul teinud ja hea kink emadepäeval. Käsitsi valmistatud kaardid või kauplustes müüdavad temaatilised kaardid pakuvad laialdasi võimalusi luua midagi, mis räägib just teie ema ja teie pere loo.

Perekesksed tähtpäevad 2024

Eestis on 2024. aastal mitmeid perekeskseid tähtpäevi, mis rõhutavad peresidemete tähtsust ja tunnustavad pereliikmeid. Järgnevalt on välja toodud neli tähtpäeva, mis aitavad kaasa perekondlike väärtuste hoidmisele ja austamisele. Nendeks tähtpäevadeks on emadepäev, lastekaitsepäev, vanvanemate päev ja isadepäev.

Emadepäev, lastekaitsepäev, vanavanemate päev, isadepäev on kõik riiklikud tähtpäevad 2024. aastal ja ka lipupäevad. Kahjuks ei kuulu ühelegi perekesksele eelnev ega ka järgnev päev 2024. aastal lühendatud tööpäevad hulka. Ükski perekeskne päev ei ole ka vaba päev 2024. aastal, aga õnneks toimuvad osa perekeskseid tähtpäevi nädalavahetusel.

Emadepäev 2024

Emadepäeva tähistatakse 2024. aastal 12. mail, pakkudes võimaluse tänu väljendada ja emasid austada. Sel päeval on kombeks anda emadele lilli ja kingitusi, tunnustamaks nende pühendumust ja armastust.

Lastekaitsepäev 2024

Lastekaitsepäeva peetakse 2024. aastal 1. juunil ning see päev keskendub laste heaolule ja õigustele. Üritused ja tegevused on suunatud lastele ohutu ja toetava keskkonna pakkumisele.

Vanavanemate päev 2024

Vanavanemate päeva tähistatakse 2024. aastal 8. septembril, tunnustamaks vanavanemate panust perede ja kogukondade elus. See võib hõlmata koosveedetud aega ja mälestusväärsi hetki.

Isadepäev 2024

Isadepäeva, mis langeb 2024. aastal 10. novembril, tähistatakse isade ja isakuju olulisuse märkamiseks peres. Selle päeva populaarsed tegevused hõlmavad isadele kingituste tegemist ja ühiselt aja veetmist.

Emadepäev 2024: Korduma Kippuvad Küsimused

Alljärgnevalt leiate vastused kõige sagedamini esitatavatele küsimustele seoses emadepäevaga 2024. aastal Eestis.

Millal on emadepäev 2024. aastal?

Emadepäev toimub alati maikuu teisel pühapäeval. See tähendab, et emadepäev 2024. aastal toimub pühapäeval, 12. mail.

Kuna on emadepäev 2024. aastal?

Emadepäev on riiklik tähtpäev, mida tähistame alati maikuu teisel pühapäeval. Emadepäeva tähistatakse 2024. aastal 12. mail.

Mis päeval on emadepäev 2024. aastal?

Emadepäeva tähistatakse maikuu teisel pühapäeval. 2024. aastal tähistame emadepäeva 12. mail.

Mida kinkida emale emadepäevaks?

Emadepäevaks sobivad kingitused võivad olla emale lilled, isetehtud kingitused (kaardid, joonistused, pildid jms) või erilised elamused, mis väljendavad lugupidamist ja armastust ema vastu.