Eesti Vabariigi iseseisvuspäev 2024

Eeldatav lugemise aeg: 4 minutit

Eesti Vabariigi iseseisvuspäev on Eesti rahvuspüha, mida tähistatakse iga aasta 24. veebruaril, nii ka 2024. aastal. See päev märgib 1918. aasta sündmusi, mil Eesti kuulutas välja enda iseseisvuse. Aastal 2024 langeb iseseisvuspäev laupäevale, millele eelnev tööpäev on lühendatud tööpäev. Iseseisvuspäev on kohustuslik lipupäev ehk sellel päeval on kohustus heisata Eesti Vabariigi lipp kõikidel hoonetel, sh era-, büroo- ja ärihoonetel.

Eesti Vabariigi iseseisvuspäev 2024
Eesti Vabariigi iseseisvuspäev 2024

Iseseisvuspäeva tähistatakse mitmete ürituste ja traditsioonidega, mis peegeldavad Eesti rahvuslikku identiteeti ja uhkust oma riigi üle. Avalikud tseremooniad, paraadid ja kontserdid toimuvad üle terve maa, samuti heisatakse Eesti Vabariigi lipud. Mälestusteenistused on samuti iseseisvuspäev ehk Eesti Vabariigi aastapäev 2024 olulised osad, austamaks neid, kes võitlesid Eesti iseseisvuse eest.

Iseseisvuspäeva tähtsuse rõhutamiseks korraldavad paljud organisatsioonid ja haridusasutused harivaid sündmusi, mis tutvustavad Eesti ajalugu ja kultuuri. Iseseisvuspäev on ühtlasi aeg, mil Eesti inimesed näitavad üles solidaarsust ja ühtekuuluvustunnet, tähistades enda rahva vabadust.

Eesti Vabariigi iseseisvuspäev 2024: Tähtsus

Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva, mida täheldatakse igal aastal 24. veebruaril, on rahvuspüha, mis tähistab rahvuslikku identiteeti ja ajaloolisi saavutusi.

Iseseisvuspäev 2024: olulised faktid

  • Iseseisvuspäev toimub 2024. aastal 24. veebruaril, nagu igal aastal.
  • Iseseisvuspäeval tähistatakse Eesti Vabariigi sünnipäeva.
  • Iseseisvuspäev on ainus rahvuspüha Eestis. Tegemist ei ole riigipüha ega ka riikliku tähtpäevaga.
  • Iseseisvuspäev on lipupäev ja sellel päeval on kohustus heisata lipp kõigil hoonetel.
  • Iseseisvuspäev on vaba päeva ehk puhkepäev.
  • Iseseisvuspäevale eelnev tööpäev ehk 23. veebruar 2024 on lühendatud tööpäev.

Eesti iseseisvuse üheks alusdokumendiks on Tartu rahuleping, mille sõlmimise puhul tähistame Tartu rahulepingu aastapäeva. Tartu rahulepingu sõlmimisega lõppes Eesti Vabadussõda, mis kindlustas Eesti riigi iseseisvuse.

Iseseisvuspäeva 2024 tähistamine

Eesti Vabariigi aastapäeva ehk iseseisvuspäeva puhul toimuvad traditsiooniliselt mitmed pidulikud üritused, nii ka 2024. aastal. Iseseisvuspäev 2024. aastal algab lipu heiskamisega Toompeal Pika Hermanni torni. Päev jätkub Eesti Vabariigi presidendi kõnega ja kaitseväe paraadiga ning erinevate pidulike kontsertide ja vastuvõttudega.

Korduma Kippuvad Küsimused

Mis päeval tähistatakse Eesti iseseisvuspäeva aastal 2024?

Aastal 2024 tähistatakse Eesti iseseisvuspäeva, Eesti Vabariigi aastapäeva 24. veebruaril, mis on laupäeval.

Kas Eesti iseseisvuspäev on vaba päev 2024. aastal?

Eesti iseseisvuspäev on rahvuspüha. Seaduse järgi on rahvuspüha vaba päev ehk puhkepäev. Sellest lähtuvalt on Eesti iseseisvuspäev 24. veebruar vaba päev.

Eesti iseseisvuspäev on 2024. aastal laupäeval, kas sellest lähtuvalt on reede või esmaspäev vaba päev?

Eesti seaduste järgi on Eesti iseseisvuspäevale eelnev päev lühendatud tööpäev. Kui vaba päev langeb laupäevale või pühapäevale, siis vabale päevale eelnev reede või järgnev esmaspäev ei ole Eestis vaba päev.

Kas iseseisvuspäevale eelnev tööpäev on lühendatud tööpäev?

23. veebruar on 2024 aastal reede. Sellele järgneb iseseisvuspäev. Seetõttu on iseseisvuspäevale eelnev päev ehk 23. veebruar lühendatud tööpäev.

Kas on kohustus heisata lipp 2024. aasta iseseisvuspäeval?

Üldiselt on kohustus kõikidel lipupäevadel heisata lipp Eesti riigiasutustel ja kohaliku omavalituse asutustel. Kuid 2024. aastal on kolm lipupäeva, kui era-, büroo- ja ärihoonetel on ka kohustus heisata lipp. 24. veebruar 2024 kuulub nende päevade hulka, kui era-, büroo- ja ärihoonetel on ka kohustus heisata lipp.

Mis on iseseisvuspäevale järgnev riigipüha ja millal see toimub?

Iseseisvuspäevale järgnev riigipüha 2024. aastal on suur reede, mis toimub 29. märtsil 2024.